اجلاس ارکان/ رهبر معظم انقلاب در دیدار با رییس جمهور و اعضای هیات دولت باردیگر بر حل مشکلات و گره های اقتصادی به عنوان مساله اول کشور تاکید کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار که چارشنبه سوم شهریورماه برگزار شد، حل این معضلات را در گرو اجرای صحیح و دقیق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانسته و افزودند:«ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی باید همه فعالیت‌های پرحجم و گسترده اقتصادی در بخش‌های دولتی و خصوصی را رصد و مراقبت کند که همه این فعالیت‌ها، همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشند».

نگاه رهبر انقلاب به مقولاتی همچون کارآفرینی و بهره گیری از تسهیلات بانکی می تواند مورد توجه اجلاس راهبران کسب و کار کشور  قرار گیرد

ایشان با تاکید بر اینکه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیازمند اقداماتی فراتر از کارهای متعارف دولت در عرصه اقتصادی است، افزودند:« برای عملی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید کاری جهشی و خارج از روال کارهای روزمره و متعارف انجام شود». حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «واگذاری اختیارات تصمیم‌گیری به استان‌ها»، «هدایت تسهیلات بانکی و همچنین حجم عظیم نقدینگی به‌سوی تولید»، «مشوق‌های صادراتی»، «پرداخت به‌موقع بهای محصولات کشاورزی» و «توجه جدی به روستاها و صنایع تبدیلی» را از جمله اقدامات اساسی و ممکن برای عملی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواندند.

 رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود  موضوع «دیوان‌سالاری» و «مقررات دست و پا گیر برای تولیدکنندگان و کارآفرینان» را یکی از موانع اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برشمردند و افزودند: یکی دیگر از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است. رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: طرح‌هایی که در داخل به‌وسیله شرکت‌های دانش‌بنیان قابل اجرا هستند، نباید به شرکت‌های خارجی داده شوند.

نگاه رهبر انقلاب به مقولاتی همچون کارآفرینی، بهره گیری از تسهیلات بانکی در امور تولید و رفع مقررات دست و پاگیر می تواند در ریل گذاری مسیر پیش روی اجلاس راهبران کسب و کار کشور مورد توجه قرار گیرد. رونمایی از «بسترتجارت اجتماعی دیدی بود» به عنوان نقطه عطف اجلاس ارکان، آغازگر راهی است که این افق پیش رو را هرچه نزدیکتر می سازد.این رویداد، هشتم شهریورسال۹۵را به روزی به یادماندنی برای اقتصاد بخش خصوصی کشور بدل خواهد کرد. روزی که  سه ضلع مثلث تاثیرگذار اقتصادکشور یعنی نظام بانکی، تولیدکنندگان و نظام توزیع، پیوندی وثیق و استوار برقرار می کنند. مولود این پیوند مبارک، ارتقاء تولیدات داخلی، کاهش هزینه های جانبی، حذف واسطه های مخرب و رضایت مشتریان است که در صورت تداوم می تواند گامی مهم در تحقق پویایی اقتصاد کشور باشد.

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :