دیدی بود یک سامانه تجارت اجتماعی است که رسالت خود را تسهیل مبادلات و تعاملات میان تولید کنندگان، توزیع کنندگان و مصرف کنندگان حتی در حوزه صادرات و واردات کشور می­داند. فلسفه وجودی«دیدی بود» تسهیل­گری تعاملات تجاری است؛ واسطه­ ای که به تقویت زنجیره تولید و توزیع می­اندیشد و عمل می­کند.«دید بود»امنیت مسیر توزیع را بدون مداخله در روند بازار سنتی تأمین می­نماید و به به کار گیری تکنولوژیهای ارتباطی، اقتصاد مبتنی بر شبکه را در امتداد اقتصاد مبتنی بر صنعت شکل می­دهد.

ایجاد زنجیره ارتباطی در دیدی بود

دیدی بود به خلأهای موجود در فضای اقتصادی می­اندیشد. خلأ تعامل و ارتباط میان حلقه­های تولید، توزیع و مصرف کننده.در واقع ما در دیدی بود بر این باور هستیم ارتباط درست و منسجم، حلقه مفقوده­ی رشد تولید و چرخه تجاری کشور است. در«دیدی بود»، « توليد» از یک سيستم منفک، منفعل و جداگانه به یک سیستم به هم پیوسته، فعال و منسجم وارد می­شود و در یک زنجیره ارتباطی پویا قرار می­­گیرد. حلقه‌هاي اين زنجيره از میان تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و مصرف کنندگان، صادر کنندگان و وارد کنندگان خواهد گذشت تا زنجيره­ای از ارتباطات درست ايجاد شود. هم افزایی ایجاد شده به تقویت بخش خصوصی منجر می­گردد و بدینگونه دیدی بود در جهت تقویت اقتصاد کشور گام برمی­دارد.

دیدی بود؛ تنگنایی از دنیای مجازی تا واقعیت

ايجاد سامانه دیدی بود گامی سترگ برای آشنایی و ایجاد روابط به هم پیوسته­ای است که در فضای واقعی رنگ واقعیت به خود می­گیرد. دیدی بود پلی میان فضای مجازی و واقعی می ­زند و بازیگران عرصه اقتصاد را در فضایی گسترده­تر از مرزهای ملی به بازی دعوت می ­نماید.

شبکه­ی ارتباطی برندها

این سیستم شبکه­­ی اجتماعی برندها و فروشگاه­هاست که بر مبنای یک پروتکل مشخص شده، صفحه مرتبط با برند و فروشگاه خود را ایجاد می­کنند. سپس این برندها با محوریت تولید کالا و ارائه خدمات، فرایند جذب مشتری و هچنین ایجاد تعامل با مشتریان، همکاران و نمایندگان خود را آغاز می­کنند. دیدی بود بستری امن برای تجارت و خرید و فروش فراهم می­نماید. بستری که به سیستم پرداخت بها داده است. بنابراین به راحتی و با خیالی مطمئن، می­توان از دیدی بود، کالایی را خرید و هزینه­اش را پرداخت.

کلونی انبارش تخصص، مهارت و نوآوری

برندها در قالب کلونی­ها در دیدی بود سامان می­گیرند. کلونی­ها به مدیریت ارتباط با کسب و کارها می­پردازند. هر کلونی مجموعه­ای از برندهایی است که فرایند تولید تا توزیع یک محصول یا کالای خاص را در بر می­گیرد. این بدین معناست که در کلونی پوشاک، کلیه برندهای مواد اولیه تولید پوشاک تا محصول نهایی یعنی تنوعی از برندهای معتبر پوشاک جای می­گیرند.

بنابراین برندها در کلونی های متنوع یکی از مهمترین منابع کلیدی کسب و کار هستند. کلونی شکل منسجمی از روابط تعریف شده میان نهادهای اقتصادی از تولید تا توزیع است.

هر کلونی راهبری دارد که مذاکره، جذب و هماهنگی کامل داخل کلونی را برقرار می­سازد. تأیید اصالت بدنه­های شبکه در هر کلونی، ارزیابی عملکرد برندها و نظارت بر فعالیت صحیح درون شبکه­ای برند ها از وظایف راهبر کلونی است. این امر به کاربران دیدی بود، احساس امنیت از اصالت کالا، خرید و انجام تراکنش را هدیه می­کند.

اهمیتی که کلونی­ها و برندها در ساختار فضای مجازی دیدی بود دارند در دنیای واقعیت و در قالب ساختمان دیدی بود نیز خود را نشان می­دهد. چنانچه از مجموع فضای ۷۵۰۰متری دیدی بود، یک طبقه ۲۵۰۰ متری به واحدهای اداری و سازمانی دیدی بود، یک طبقه ۲۵۰۰ متری نیز به فضای کلونی­ها و یک طبقه نیز به مراکز خدماتی که در اختیار کلونی­ها و برندها هستند اختصاص یافته است. علاوه بر این، جهت ارائه مشاوره در زمینه کسب و‌کار واحد«ای گیم»،«مدیا» و«آتلیه» مجهز به جدیدترین تکنولوژی­های روز به عنوان یک شتاب دهنده در اختیار کلونی­ها و برندهاست.

 

سه گانه برتر دیدی بود

عدالت محوری

در این سیستم«عدالت محوری» اصل بنیادین است. ایجاد فرصت یکسان برای تمام مجموعه­های خرد و کلان کسب و کار، اولویت اصلی «دیدی بود» است.

دانش محوری

حمایت و به کارگیری دانش و رفتار محاسبه شده اصل دیگری است که نشان می­دهد سرمایه به تنهایی کلید موفقیت در دیدی بود نخواهد بود.

مشتری مداری

مشتری مداری یکی از محورهای اصلی در حوزه تجارت اجتماعی و به ویژه«دیدی بود» است. «دیدی بود» حمایت از مشتری را فراتر از ضمانت، گارانتی و خدمات پس از فروش می­داند و آن را در قالب ارتباط دائمی با مشتری تعریف کرده است.ارتباطی دائمی که به گونه تعامل دوجانبه میان خریدار و فروشنده شکل می­گیرد و رابطه­ای مستمر، پویا و مداوم است. مشتری در دیدی بود تنها یک خریدار نیست بلکه به منزله یکی از بنیان­های اساسی دیدی بود محسوب می­شود. مشتری با خرید خود به یک رابطه منسجم و تعریف شده با آن فروشگاه نیز وارد می­شود و می­تواند از امتیازات آن برخوردار شود.

 

 

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :