یکی از برنامه ­­هایی که در جریان اجلاس«راهبران کسب و کار ایران» شاهد آن خواهیم بود، رونمایی از سامانه «دیدی بود» است. شبکه ­ای در فضای مجازی که به دنبال ایجاد تحولی شگرف در عرصه تجارت اجتماعی است. بستر تجارت اجتماعی« دیدی بود» که با حمایت « بانک حکمت ایرانیان» به عنوان متولی بانکداری اجتماعی«Social Banking» در ایران طراحی و راه اندازی شده، پدیده­ ای نوین است که می­خواهد بر پایه تجارت اجتماعی، کسب و کار و شرایط خرید و فروش کالا و خدمات را تسهیل کند و برای کاهش هزینه­ های بانکی، گامی اساسی بردارد.« حبیب ابوقداره» دبیر اجرایی اولین اجلاس رهبران کسب و کار ایران (ارکان) ،ایده پرداز  ومدیرعامل بستر تجارت اجتماعی دیدی بود ،در خصوص ویژگی­های این شبکه و تعامل آن با محیط کسب و کار و اقتصاد کشور توضیحاتی ارائه کرده است که در ادامه می­خوانیم.

چه شد که به فکر ایجاد یک بستر تجارت اجتماعی افتادید؟ به عبارت بهتر، وجود چه خلأها یا کمبودهایی در  بازار کسب و کار کشور، شما را به تدوین و اجرای این پروژه ترغیب کرد؟

پاسخ به این پرسش را باید از تعلق خاطری که به خانواده بزرگ صنعت کشور دارم؛ آغاز کنم. به عنوان عضوی از این خانواده، با مشکلات و کمبودهای تولیدکنندگان در سطوح مختلف، آشنایی دارم. افزون براین، به دلیل فعالیت در بخش صادرات و واردات، از مسایل و چالش­های پیش روی فعالان این حوزه نیز آگاهی دارم. بنابراین ارتباط با حوزه تولید و توزیع چه در بخش واردات و صادرات، باعث شد تا موانع موجود میان این حوزه­ ها به دغدغه­ ای مهم برایم تبدیل شود و نیاز جدی در جهت تسهیل روابط میان آنها بیشتر احساس شود.

 این زمینه­ ای شد تا به ایجاد یک تسهیل گر بیندیشیم. سامانه ­ای که به رفع موانع موجود در روابط میان تولید و توزیع بپردازد و در عین حال تغییری در روابط زنجیره تولید و توزیع ایجاد نکند. این هدف با نقش آفرینی شبکه­ های اجتماعی در حوزه اقتصاد همراه شد و در نتیجه به تدوین بستری برای تجارت اجتماعی با عنوان«دیدی بود» منجر گردید.

اگر در خصوص شیوه عملکرد بستر تجارت اجتماعی«دیدی بود» توضیحاتی برای مخاطبان ارائه بفرمایید ممنون خواهیم شد.

این سیستم در چند حوزه B2C,B2B،C2C  در قالب تجارت اجتماعی فعال است. این سیستم همانند شبکه­ های اجتماعی امّا با تفاوت­هایی در ماهیت عاملان و بازیکنان و هدف از عضویت، همراه است. در شبکه­ های اجتماعی افراد، صفحه­ های شخصی خود را با هدف دوست­یابی و تعاملات اجتماعی باز می­کنند و مسایل و مباحث مورد علاقه خود را به اشتراک می­گذارند. در اینجا امّا برندها و فروشگاه­ها هستند که بر مبنای پروتکلی مشخص، صفحه و پروفایل مرتبط با برند و فروشگاه خود را ایجاد می­کنند. سپس این برندها با محوریت  تولید کالا و ارائه خدمات، فرایند جذب مشتری و هچنین ایجاد تعامل با مشتریان، همکاران و نمایندگان خود را آغاز می­کنند. در واقع در اینجا بستری برای تجارت و خرید و فروش فراهم می ­شود. بستری که به فکر سیستم پرداخت هم بوده است و از این لحاظ نیز به راحتی و با خیالی مطمئن، می ­توان کالایی را خرید و هزینه­ اش را پرداخت.

اصل یا اصول اساسی  حاکم بر بستر تجارت اجتماعی «دیدی بود» را چه می ­دانید؟

 به نظر من «عدالت محوری» اصل بنیادین این سامانه نوین است.  در واقع ایجاد فرصت یکسان برای تمام مجموعه­ های خرد و کلان کسب و کار، اولویت ما در«دیدی بود» محسوب می ­شود. حمایت از دانش نیز اصل دیگری است که مورد توجه ما قرار دارد. از این رو تمام افراد و شرکت­هایی که از دانش و رفتار محاسبه شده استفاده می کنند در این بخش موفق­تر خواهند بود و تنها سرمایه نیست که معیاری برای موفقیت در این سیستم باشد.

برخی معتقدند در کشور ما زیر ساخت­های فنی و فرهنگی تجارت اجتماعی همچنان فراهم نیست.آیا با این گزاره موافقید؟ برای بهبود این وضعیت چه پیشنهاداتی دارید؟

چندان با این موضوع موافق نیستم. نمی­توان حکم کلی صادر کرد و مدعی بود زیرساخت­های فنی و فرهنگی تجارت اجتماعی، فراهم نیست. هر چند ضعف­ هایی وجود دارد و برای رسیدن به استانداردهای لازم می­ بایست تلاش­های بیشتری کرد. البته دولت محترم در این زمینه تلاش­ های مثبت و قابل توجهی را انجام داده و مد نظر دارد. همچنین با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در آغاز سال ۱۳۹۵ و نامگذاری امسال به سال« اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و رویکرد دولت یازدهم می­توان امیدهای بیشتری در این زمینه داشت و شاهد اقدامات جدی­تری بود.

با توجه به توضیحات جنابعالی، به نظر می­رسد«دیدی بود» بیشتر نوعی تسهیل گر تجارت اجتماعی و بستری برای تقویت بانکداری اجتماعی است؟

دقیقاً،همینطور است. ما با لمس شرایط موجود و خلأهایی که در روابط میان عاملان اقتصادی بود در پی ایجاد این سامانه برآمدیم. بنابراین ماهیت وجودی و یا شاید بهتر است بگوییم فلسفه وجودی«دیدی بود» این است که یک کاتالیزور و یک تسهیل گر باشد. ما نقش واسطی برای تقویت زنجیره تولید و توزیع هستیم که نگهبان امنیت مسیر توزیع است بدون آنکه در روند بازار سنتی مداخله کند. در واقع خاصیت«دیدی بود» این است که اقتصاد مبتنی بر شبکه را در امتداد اقتصاد مبتنی بر صنعت شکل می­دهد و سعی دارد پلی میان تولید کنندگان، فروشندگان و مصرف کنندگان باشد.

مزیت بانکداری اجتماعی برای فعالان اقتصادی، برندهای فعال و مصرف کنندگان چیست؟ این شکل از بانکداری چه نکات مثبتی نسبت به اشکال سنتی آن (چه برای مشتریان و چه برای بانک ها) دارد؟

بانکداری اجتماعی ماهیتی عدالت محور دارد. چرا که به دلیل ایجاد شفافیت، از وقوع بخش عمده­ای از تخلفات در لایه­ های خرد و کلان مدیریتی جلوگیری می­کند و افراد سودجو نمی­توانند با پرونده سازی، رانت و رابطه از تسهیلات کلان بانک­ها استفاده کنند چرا که بانک­ها از سیستم«بنگاه داری» خارج می­شوند و به سوی«بانکداری ناظر بر عملکرد بنگاه» سوق می­یابند. علاوه بر این، هزینه­ های بانک­ به واسطه حذف سیاست­های شعبه داری به شدت کاهش یافته و تأثیر مستقیم بر قیمت تمام شده پول برای بانک­ دارد و توان بانک را برای پرداخت وام ­های ارزان قیمت، افزایش می­ دهد.

استقبال و همکاری نظام بانکی کشور در ایجاد این شبکه به چه شکل بوده است؟

استقبال بانک­ها بسیار دلگرم کننده و عالی بوده است. چرا که آن ها به منافع گسترده و افزایش قدرت رقابت میان بانک­ها در این قالب آگاهند و بنابراین بانک هایی که در ابتدا در جریان امر قرار گرفتند استقبال بسیار خوبی از این امر کردند.

جایگاه مشتری مداری و توجه به حقوق مصرف کنندگان در این شکل از تجارت اجتماعی را چگونه ارزیابی می­کنید؟

مشتری مداری یکی از محورهای اصلی در حوزه تجارت اجتماعی و به ویژه«دیدی بود» است. خدمات مشتری مدارانه برای حفظ تجارت اجتماعی ضروری است بنابراین توجه به حقوق مصرف کننده در اولویت­ های ماست. از سال­های پیش گارانتی، ضمانت و خدمات پس از فروش برای بیشتر کالاها تعریف شده است. امّا با روند رو به رشد تغییراتی که در حوزه تولید و فروش رخ داده است، امروزه خدمات دیگری تعریف شده­ اند که در سامانه«دیدی بود» در قالب ارتباط دائمی با مشتری تعریف شده است. این ارتباط دائمی به صورت تعاملی دوجانبه میان خریدار و فروشنده شکل می­ گیرد که رابطه­ ای پویا و مداوم است و مشتری با خرید خود به یک رابطه منسجم و تعریف شده با آن فروشگاه نیز وارد می­شود و می­تواند از امتیازات آن برخوردار شود.

با این تفاسیر، رابطه بسترتجارت اجتماعی  دیدی بود و ساختارهای بازار سنتی به چه شکل خواهد بود؟ با توجه به مواردی که مطرح فرمودید به نظر می­رسد که در عین ارائه خدمات نوین و تقویت کمیّت و کیفیت فضای کسب وکار، به دنبال تعامل با ساختارهای بازار سنتی نیز هستید؟

بله، اصل کار ما همانطور که شما نیز اشاره کردید تعامل با ساختارهای بازار سنتی است. همانگونه که پیشتر نیز گفتم ما به تقویت زنجیره توزیع و فروش می­پردازیم بی­ آنکه بخواهیم رقیب ساختارهای سنتی شویم. آنها را در ساختار خود به کار می­گیریم و به آنها ابزار و یا راهی جدید برای مبادلات نشان می­دهیم. دست دوستی ما به سمت ساختارهای سنتی دراز شده و از جانب آنها نیز به خوبی فشرده شده است و این یعنی آغاز رابطه­ ای چندجانبه که دوستی پایداری را میان ساختارهای بازار سنتی و جدید ایجاد می­کند.

درخصوص فروشگاه­های اینترنتی فروش کالا و خدمات و سایر سازوکارهای فعال در این عرصه چطور؟

برخلاف تصور و برداشتی که شاید در ابتدا شکل بگیرد، ما به هیچ وجه رقیب این مجموعه­ ها نیستیم. ما بستری فراهم کرده­ و سفره ­ای پهن کرده­ ایم و دوست داریم همه کسانی که دغدغه تجارت، بهره وری از زمان و سرمایه، مطلوبیت کالا و آینده نگری دارند را بر سر این سفره ببینیم.همه بیزینس­ های موجود این قابلیت را دارند که از این بستر استفاده کنند.

 طبیعی است که وقتی ما ساختارهای بازار سنتی را همگام و همراه خود می­دانیم و همراه­شان شده­ ایم با این فروشگاه­های جدید نیز می­توانیم همراه باشیم. آنها می­توانند از بستری که فراهم شده استفاده نمایند. مانند«amazon» یا «ebay» که در اینستاگرام و یا فیس بوک صفحه­ ای باز کردند و از امکانات آن بهره لازم را می­برند. بنابراین تمام فروشگاه­های اینترنتی می­توانند در دیدی بود صفحه مخصوص خودشان را داشته باشند و از تمامی امکانات بانکی و به ویژه بانکداری اجتماعی ما، استفاده لازم و کافی را داشته باشند.

در یک ارزیابی کلی، میزان استقبال فعالان کسب و کار و برندهای فعال در بازار ایران از این بستر تجارت اجتماعی را چگونه می بینید و چه برآوردی از آینده دارید؟

میزان استقبال بسیار بالا و فراتر از انتظار و پیش بینی ما بوده است. این در صورتی است که ما تاکنون سامانه را به صورت عمومی معرفی نکرده ­ایم و می توان گفت پیش از برگزاری اجلاس «ارکان» و رونمایی رسمی، با چراغ خاموش در حال حرکت بودیم. ولی عنایت پروردگار متعال و تلاش همکارانمان، بیش از ۱۳۰ برند در ۲ ماه گذشته برای مشارکت در این شبکه توافق نامه و قرارداد منعقد کردند و در حال انجام عملیات ورود اطلاعات در سامانه هستند. به امید خدا این روند رو به رشد خواهد بود. ان شاءالله با برنامه ریزی مطلوب بتوانیم به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود دست یابیم.

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :